Farské oznamy 4.9. - 10.9.2023

22. nedeľa v období cez rok „A“
4.9. - 10.9.2023

+ rodičia, manžel, švagor a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  A
+ Za zomrelých členov rodiny Nádaskej, Štibranej, za starých rodičov z oboch strán a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu Nádaskú  V

+ manžel Michal Pastorek, rodičia z ob. str., a za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Pastorkovú  V
+ Helena a František Kleštincoví a syn Jozef  A
.9.
Svätých Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov
+ z rodiny Bučkovej, Orihelovej a Bašovskej  V
Narodenie Preblahoslavenej Panny Márie
sviatok
+ Mária a Rudolf Sedmák a rodičia z oboch strán  V
+ Agnesa Končeková, vnučka Veronika, rodičia z oboch strán  A
Za zdravie a Božiu pomoc  A
Hájiček

Za dobrodincov našich chrámov, za pútnikov i za tých, čo sa schádzajú v Hájičku na modlitbe ruženca (aj prostredníctvom internetu) V
23. nedeľa
v období cez rok
+ Ľudmila a Milan Bohunickí  V
+ Za zomrelých z rodiny Hochlovej a Purgyňovej a za živú rodinu  A
Hájiček
Za farníkov B

• V sobotu a v nedeľu sa uskutoční tradičná púť do Hájička. V sobotu 9.9. o 17:30 sa nám pri svätej omši prihovorí o. Matúš Marcin. V nedeľu bude slávnostným celebrantom a kazateľom českobudějovický pomocný biskup Mons. Pavel Posád.
  • Sprievod do Hájička odchádza v nedeľu o 8:30 od farského kostola. Kto by mal problém putovať peši, môže využiť možnosť presunúť sa tam objednaným autobusom. Odchod autobusu je nasledovný:
    • v sobotu 9.9. o 16:30 z autobusovej stanice vo Veľkých Kostoľanoch
    • v nedeľu 10.9.
      • 9:15  Dubovany - od kostola
      • 9:25  Veľké Kostoľany - autobusová stanica
      • 9:30  Zákostoľany - zastávka
      • 9:35  Pečeňady
  • Cena dopravy je 2€. Prosíme platiť mincami, aby nebol problém s vydávaním. Vďaka!
  • Obraciame sa s prosbou na šikovné gazdinky našej farnosti, keby mohli ako po minulé roky nachystať nejaké tie dobroty na pohostenie po svätej omši v Hájičku. Už dopredu úprimné Pán Boh odmeň aj za pomoc pri príprave tohto pohostenia.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v piatok po svätej omši. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 826-900. Nech vás Pán odmení za vašu službu.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu 9. septembra od 8:30. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 1-18. Nech vás Pán odmení za vašu službu.
  • Hodová slávnosť v Dubovanoch bude 8. októbra 2023.