Farské oznamy 18.9.2023 - 24.9.2023

24. nedeľa v období cez rok „A“
18.9.2023 - 24.9.2023

Za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu Orihelovú a za + z rodiny  V
+ Manžel Vladimír, rodičia Bokoroví, Hornákoví, brat Jozef, švagor Milan a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  V
Svätých Ondreja Kima Taegona, kňaza, Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov

Poďakovanie Pánu Bohu za dožitých 60 rokov života a prosba o Božiu pomoc  A
Poďakovanie za zdravie a Božiu pomoc  V
Svätého Matúša, apoštola a evanjelistu
sviatok
+ manžel, rodičia, st. a prastarí rodičia, švagor a švagriná, za pokoj v rodine a za zdravie a Božiu pomoc pre  V
+ Manžel Ľudovít Šimák, rodičia z oboch strán a za zdravie a Božiu pomoc pre celú živú rodinu.
Kántrové dni - poďakovanie za úrodu  18:00
Za členky spoločenstva Modlitby matiek a všetky rodiny vo farnosti  A
+ Jaroslav Šugar a ostatná + rodina  V
Svätého Pia z Pietrelčiny, kňaza

Sobášna: Patrik Kollár a Marika Filínová  B
Sobášna: Maroš Činčura a Denisa Španková A
25. nedeľa
v období cez rok
+ Milan Mišík, 1. výročie  V
Poďakovanie Pánu Bohu za úrodu  A
+ Miroslav Kollár, rodičia z oboch strán, súrodenci a švagrovia  V

• Na budúci týždeň sú v stredu, piatok a sobotu jesenné kántrové dni. Záväzný je iba jeden deň, u nás to bude piatok Ich obsahom je poďakovanie za úrodu.
  • Zároveň budeme osobitne ďakovať za úrodu na budúcu nedeľu, a to vo Veľkých Kostoľanoch pri sv.omši o 11.00 hod. a v Pečeňadoch.
  • Spoločenstvo Modlitby matiek pozýva na krátke stretnutia pod názvom Modlitebné trojdnie v piatok, v sobotu a v nedeľu, čiže 22.-24. septembra v pastoračnom centre vo Veľkých Kostoľanoch. Podrobnejšie informácie sú na plagátiku na nastenke.
  • Milí birmovanci, nezabudli sme na vás :-), ale keďže je vás veľa nahlásených, hľadáme ešte vhodný spôsob a čas stretnutí a samotnej prípravy. O všetkom vás budeme informovať. Ak by sa chcel ešte niekto prihlásiť, tak tento týždeň je posledná šanca, aby sme vedeli uzavrieť počty.
  • Komunita blahoslavenstiev organizuje už 28. ročník stretnutia On je živý. Ide o víkendové stretnutie pre cca 100 mladých ľudí vo veku od 16 do 30 rokov v Badíne pri Banskej Bystrici, kde majú možnosť zažiť slávenie Eucharistie, sviatosť zmierenia, večer milosrdenstva, ale aj praktické workshopy, skupinky zdieľania, párty, či čas oddychu s priateľmi. Tento rok je stretnutie zamerané na tému strachu a ako mu čeliť. Bližšie informácie sú na stránkach https://www.onjezivy.sk/  a  https://www.emanuel.sk/.
  • Veľké Kostoľany: Viacerí ste sa pýtali na zapisovanie úmyslov svätých omší. Zapisovanie sa robí rovnakým spôsobom ako doteraz, čiže úmysly sa vhadzujú do krabičky v bočnej kaplnke, a to podľa vyhlásených čísel domov. Keďže však bolo nahlásených dosť úmyslov, nevyhlasovali sme zatiaľ ďalšie čísla. Ešte je zopár úmyslov, ale môžete už vhadzovať do krabičky úmysly pre čísla domov 301 až 400. Podľa možnosti zachovajte tradíciu, že nahlasujete jeden úmysel za dané číslo domu, aby sa postupne dostalo na každého. Vďaka.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 26-50. Nech Pán odmení vašu službu.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu 23. septembra od 8:30. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 19-70. Nech vás Pán odmení za vašu službu.