Farské oznamy 2.10.2023 - 8.10.2023

26. nedeľa v období cez rok „A“
2.10.2023 - 8.10.2023

Svätých anjelov strážcov
Za + priateľov a známych  A
Za zdravie a Božiu pomoc č.d. 171  V
 Sv. Františka Assiského, rehoľníka

+ Pavol Sabol a syn Marián  A
Poďakovanie za zdravie a Božiu pomoc  V
+ Ján Mečír a manželka Vilma, Peter Pekarovič a manželka Mária  V
Za obrátenie rodiny  V

+ Cyril a Angela Strečanskí, Rudolf a Mária Beňovičoví a starí rodičia z oboch strán  A
+ Irena Kocanová  A
 Ružencovej Panny Márie

Sobášna: Juraj Pokrývka a Monika Víghová  R
+ Vladimír Pápež, rodičia z oboch strán, dcéra Alena, a za zdravie a Božiu pomoc  V
27. nedeľa
v období cez rok
+ Jozef Súkeník, František Jančovič a manželka Mária  A
Za ružencové bratstvo  V
+ rodičia Mária a Vít a dcéra Agneša Čuzyoví, a + st. rodičia z ob. str.  V

• Prosíme rodičov, ktorí chcú, aby ich dieťa pristúpilo v tomto školskom roku k prvému svätému prijímaniu, aby si stiahli prihlášku z webovej stránky našej farnosti, a potom ju vyplnenú priniesli na stretnutie rodičov, ktoré bude v stredu 18. októbra 2023 po večernej svätej omši v kostole vo Veľkých Kostoľanoch. Ak by mal niekto so stiahnutím či vytlačením problém, nech sa zastaví, na farskom úrade.
  • Pán organista Michal Šintál sa opäť ponúkol nacvičovať detský spevokol, a teda v stredu po vyučovaní začína príprava detského speváckeho zboru. Týka sa to najmä detí, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie, ale môžu sa pridať aj iné. Nácvik bude bývať každú stredu po vyučovaní v triede 4.B. Prosíme rodičov, nech povzbudia deti k tejto činnosti.
  • Veľké Kostoľany: Od nedele začína predaj Svätovojtešských kalendárov a podielových kníh SSV. Predávať sa budú po svätých omšiach v bočnej kaplnke. Cena je 10€.
  • Na budúcu nedeľu oslávime v Dubovanoch sviatok patróna kostola sv. Michala archanjela, čiže hody. Svätá omša zo sviatku bude aj v sobotu večer. Pri oboch svätých omšiach sa bude konať i tradičná hodová farská ofera.
  • Ako môžete vidieť, vymenili sa ríny na kostole a upravuje sa i vstup do kostola. Chceme sa zo srdca poďakovať za iniciatívu i nasadenie viacerých mužov, ktorí mnohé práce zrealizovali svojpomocne, a samozrejme ďakujeme aj ich manželkám a rodinám, že im to umožnili.
  • Pečeňady: Sú ešte voľné termíny na zápisovanie úmyslov svätých omši do konca roka. Ak máte záujem, môžete napísať váš úmysel svätej omše na lístok, a vhodiť ho do košíka, ktorý je pripravený na stolíku pod chórusom. Prosíme uviesť i číslo domu alebo meno.
  • Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Spovedať budeme ako obvykle:
    VK - pondelok, streda, štvrtok, piatok od 17.00 hod.,
    DUB - utorok od 17.00 hod. a piatok od 16:30 hod.,
    PEČ - streda od 17.00 hod.
    Počas spovedania bude vystavená k poklone Najsvätejšia Sviatosť Oltárna.
  • Koná sa aj prvopiatková zbierka trvanlivých potravín a drogérie.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 76-100. Nech Pán odmení vašu službu.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu 7. októbra od 8:30. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 71-99. Nech vás Pán odmení za vašu službu.