Farské oznamy 20.11.2023 - 26.11.2023

33. nedeľa v období cez rok „A“
20.11.2023 - 26.11.2023

+ Mária Fialová, Veronika a František Čeligoví a Peter Schuster V
Obetovanie Panny Márie
Za živú a mrtvú rodinu Pažíkovú  V
Sv. Cecílie, panny a mučenice

+ z rodiny Polakovičovej a Gulovej a za zdravie a Božiu pomoc pre živé rodiny A
+ starí rodičia Gajarskí a Kopebetičoví  V
+ Marta Kandričáková, 1. výročie, a jej + rodičia Angela a Ľudovít Mečíroví  A
+ Rodičia Trokanoví a starí rodičia z oboch strán  V
Sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza, a spoločníkov mučeníkov
+ dcéra Zuzka, švagriná Oľga a rodičia z ob. str.  A
Za zdravie a Božiu pomoc  A

+ Peter a Adela Porubskí, syn Peter, vnuk Michal, starí rodičia z ob. str., rodina Mellis a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu Porubskú A
34. nedeľa
v období cez rok

Nášho Pána Ježiša Krista,
Kráľa neba i zeme
+ rodičia Ján a Anna Krajčovičoví a brat Jozef V
Poďakovanie a prosba k Božskému Srdcu Ježišovmu za rodinu A
+ Severín a Filoména Strečanskí, ostatná zomrelá a živá rodina  A
  • Tento týždeň Katolícka cirkev na Slovensku slávi ako Týždeň Cirkvi pre mládež, keďže vrcholí nedeľou Krista Kráľa, ktorú pred niekoľkými rokmi pápež František vyhlásil aj za Svetový deň mladých. Cirkev chce vám mladým takto vyjadriť, že je tu pre vás a počíta s vami. Chceme to zdôrazniť v tomto týždni i v našej farnosti, a to cez rôzne aktivity či oznamy:
  • V prvom rade pozývame vás deti v stredu 22.11. na slávenie svätej omše zameranej osobitne na vás, a po sv. omši pozývame všetkých na stretnutie koledníkov Dobrej Noviny, najmä deti a mládež. Bude to krátke informačné stretko v kostole.
  • Zároveň už dopredu oznamujeme, že srdečne pozývame všetky deti a mládež na farské stretko, ktoré bude zamerané na výrobu adventných vencov a vianočných ozdôb. Uskutoční sa dňa 2.12. od 15:00 vo farskom centre. Prosíme, doneste si prezúvky a potrebné veci na výrobu vencov. Na stretko s vami sa tešia animátori. Ak by ste mali, milí farníci, sviečky a ozdoby, ktoré doma už nepoužívate, budeme radi, ak ich darujete a prinesiete do sakristie v týždni po svätých omšiach, aby ich deti mohli použiť na výrobu nových ozdôb. Ďakujeme.
  • Vo štvrtok a v piatok bude podľa rozdelenia príprava birmovancov z Veľkých Kostolian.
  • Na budúcu nedeľu budú birmovanci pri svätých omšiach po homílii odovzdávať podpísaný záväzok, že sa chcú pripravovať na sviatosť birmovania a prijímajú aj podmienky s tým spojené.  Birmovancov z Veľkých Kostolian prosíme prísť na sv. omšu o 11.00 hod.
    - birmovancov, ktorí sa zatiaľ nezúčastnili úvodných stretnutí, ale majú v úmysle pripravovať sa na sviatosť birmovania prosíme, aby sa zastavili na fare v poobedných hodinách v stredu alebo vo štvrtok, aby sme im mohli odovzdať potrebné materiály.
    - takisto prosíme rodičov birmovancov, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu nemohli zúčastniť stretnutia pre rodičov, keby sa takisto v uvedených dňoch mohli zastaviť na fare. Radi by sme aj vám niečo osobne odovzdali. Vďaka.
  • V sobotu pozývame mládež v prvom rade na rannú svätú omšu, a potom do farského centra spoločne prežiť čas - pri rôznych hrách, spoločnej príprave obeda, pri filme, rozhovoroch.
  • Komisia pre mládež Trnavskej arcidiecézy organizuje Mládežnícky ples, na ktorý ste pozvaní všetci vo veku od 16 do 35 rokov. Ples sa bude konať vo Dvorníkoch. Viac informácií a možnosť ako sa prihlásiť sa dočítate na plagáte alebo na sociálnych sieťach Komisie pre mládež Trnavskej arcidiecézy.
  • Na budúcu nedeľu môže získať úplne odpustky každý, kto sa verejne pomodlí modlitbu zasvätenia sa Ježišovi Kristovi, Kráľovi (samozrejme pri splnení obvyklých podmienok - svätá spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca. Okrem toho mať túžbu chrániť sa akéhokoľvek hriechu, i ľahkého).
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 251-275. Úprimné Pán Boh zaplať.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch v tomto týždni nebude.