Farské oznamy 1.1.2024 - 7.1.2024

Oktáva narodenia Pána

Slávnosť Panny Márie Bohorodičky

prikázaný sviatok
+ rodičia Ján a Anna, otec Jozef, st. rodičia z ob. str. a za Božiu pomoc pre živú rodinu V
+ Rodičia Jozef a Jozefína Šiškoví a starí rodičia  A
+ Hedviga a Peter Oblasoví a ich rodičia  V
+ Silvester Javoš, Augustín, Brigita a Rudolf Čúzy, a za živú rodinu Javošovú A
Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi

+ Ľuboš Mačica, 1. výročie A
------  ------ -
Pohrebná: + Viliam Strečanský  V
+ Cecília Bokorová, 1. výročie  A
+ Karol Strečanský, rodičia z oboch strán, krstný syn Marián a za živú rodinu  V
+ Anna a Štefan Holkovič  V
Zjavenie Pána
Slávnosť

prikázaný sviatok

+ Milan a Magdaléna Ševčíkoví, starí rodičia z oboch strán, Adrika Ševčíková a za Božiu pomoc v chorobe  V
+ rodičia Nádaskí a starí rodičia z oboch strán  A

+ rodičia z ob. str., ich deti a za Božiu pomoc a zdravie pre rodinu Michalčíkovú a deti  V
Druhá nedeľa po Narodení Pána

Krst Pána
+ Ján Pisarčík, manželka Jolana, syn Ján, st. rodičia z ob. str. a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  V
+ Pavla Polčíková, Jaromír Holoubek, Antónia Kollárová a Jaroslav Kollár  A
+ rodičia Kleštincoví a starí rodičia z oboch strán  V
  • Dnes pri ďakovnej pobožnosti je možné za obvyklých podmienok získať úplné odpustky za spev či recitovanie hymnu Teba, Bože, chválime. Takisto môžeme získať úplne odpustky na Nový rok za modlitbu vzývania Ducha Svätého, ktorá bude na úvod svätej omše.
  • Dnes o 23:30 bude vo farskom kostole vyložená k poklone Najsvätejšia Sviatosť Oltárna, nech môžeme spolu s Ježišom vstúpiť do Nového roka.
  • VK: Zapisujeme úmysly svätých omší pre č. d. od 501 po 600.
  • Na Nový rok sa po svätých omšiach koná tradičná novoročná farská ofera. Úprimné Pán Boh odmeň.
  • Tento týždeň je aj prvý piatok v mesiaci spovedať budeme na požiadanie. Pobožnosť na prvý piatok bude v Dubovanoch o 16:15 a vo Veľkých Kostoľanoch a v Pečeňadoch na konci svätej omše. V tomto týždni je i zbierka trvanlivých potravín a drogérie. Vďaka za každú pomoc!
  • VK: Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v piatok od 9:00. Prosíme tých z vás, ktorí bývate v domoch č. 401-425. Nech Pán odmení vašu službu.
  • Katarínkovci pozývajú 6. januára 2024 od 13.00 do 16.00 hod. na podujatie Traja králi na Katarínke. V programe bude aj svätá omša s požehnaním trojkráľovej vody o 14.00 hod., živý betlehem a výstup do veže. Akcia sa koná pri príležitosti 800 rokov od prvých jasličiek a 30 rokov projektu Katarínka. Za spoločenstvo Katarínkovcov P. Matej Kasan SJ
  • DUB: V sobotu 6.1.2024 na sviatok Zjavenia Pána navštívia v Dubovanoch v popoludňajších hodinách domácnosti koledníci Dobrej noviny. Pre tých, ktorí chcú na Dobrú novinu prispieť, ale nemôžu prijať koledníkov, bude pod chórusom nachystaná pokladnička, do ktorej môžu prispieť.
  • VK: Ešte stále je možnosť do konca týždňa prispieť na DOBRÚ NOVINU do označenej pokladničky.
  • Obec Pečeňady Vás srdečne pozýva dňa 6.1.2024 na Trojkráľový koncert pásma vianočných piesní a kolied v podaní Vlasty Mudríkovej, ktorý sa uskutoční o 16:00 v miestnom kostole. Po koncerte bude pripravené tradičné Stretnutie pri jasličkách s občerstvením v miestnom parku. Ste srdečne pozvaní, vstup je voľný. Počas akcie je však možné podporiť projekt DOBRÁ NOVINA vhodením príspevku do pripravenej a označenej pokladničky.
  • PEČ: Pokladnička na príspevok pre DOBRÚ NOVINU bude k dispozícii aj počas celého tohto týždňa.
  • Na budúcu nedeľu 7.1.2024 o 15:00 hod. bude vo farskom kostole JASLIČKOVÁ POBOŽNOSŤ, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní!
  • Opäť pripomíname, že nastáva pravidelná zmena času slávenia nedeľných svätých omší na filiálkach v období január až apríl. Dubovany o 8:30 a Pečeňady o 9:45.
  • Ak by mal niekto záujem o požehnanie svojho príbytku, nech sa prihlási v sakristii kostola. Uveďte, prosím, meno, adresu a tel. číslo.
  • Náš farník Matúš Deket písal pod vedením dp. Dr. Martina Klementa (bývalého pána kaplána tejto farnosti) bakalársku prácu s názvom "Katolícki kňazi farnosti Veľké Kostoľany". Niekoľko desiatok kusov tejto publikácie je k dispozícii v sakristii farského kostola za dobrovoľný príspevok. Vyzbierané peniaze sme sa rozhodli použiť na podporu farnosti práve dp. Martina Klementa.