Farské oznamy 12.2.2024 - 18.2.2024

6. nedeľa v období cez rok „B“
12.2.2024 - 18.2.2024

+ rodičia Piknoví, krstní rodičia, st. rodičia a starí rodičia Minarovičoví  A
--- -
Popolcová streda  8:00

Za požehnaný pôst pre celú farnosť  A
+ rodičia a za Božiu pomoc pre živé rodiny  A
+ Anton Janech a za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Janechovú  V
+ rodičia Blažoví, syn Marián a manželka Veronika  V
POHREBNÁ: + Rudolf Chorvatovič  A
+ Manžel Ľudovít, rodičia Strečanskí a Hercegoví, starí rodičia z oboch strán a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  V
+ starí rodičia z ob. str., bratia, švagriná a za živú rodinu Hovorkovú  A
Poďakovanie za dar života a Božiu pomoc  V

+ Jozef a Júlia Hanusoví a ostatní zosnulí členovia rodiny Hanusovej a Bokorovej, a za živú rodinu Hanusovú a Spálovú  V
1. pôstna nedeľa 7:30
+ Ján Michalčík, + rodičia z oboch strán a + bratia  V
+ Oto a Marta Strečanskí, Mária Strečanská, starí rodičia z oboch strán. Za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  A
Poďakovanie P. Bohu pri príležitosti dožitia 50. narodenín a prosba o pomoc a ochranu pre celú rodinu  V
  • V pondelok 12.2. bude po svätej omši stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí.
  • Vo štvrtok a v piatok pokračujú stretnutia birmovancov podľa rozpisu.
  • Na popolcovú stredu nás zaväzuje prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Nemožno ho nahradiť iným skutkom pokánia. Znamená to, že raz za deň sa môžeme do sýta najesť, pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dva krát za deň. Záväznosť je od 14 roku života do 60 roku života. V tento deň nebude osobitne svätá omša pre deti, ale veľmi povzbudzujem zvlášť prvoprijímajúce deti a ich rodičov k účasti na svätej omši.
  • Popolcovou stredou sa začína pôstne obdobie, v ktorom sa budeme modlievať aj pobožnosť Krížovej cesty:
    VK: v piatok 40min. pred svätou omšou, v nedeľu o 14:30
    DUB: vo štvrtok 40 min. pred svätou omšou, v nedeľu o 14:00
    PEC: v piatok 40 min. pred svätou omšou, v nedeľu o 14:00. V pôste sa modlí každý deň aj svätý ruženec - ak je svätá omša a nie je krížová cesta, tak 30 min. pred svätou omšou, inak o 16:30.
  • PEC: Ako ste si všimli, v kostole sme nainštalovali obrazovku (po dobrej skúsenosti z Kostolian i Dubovian), nech sa celý kostol môže ľahšie zapájať do spevu počas liturgických slávení. Ďakujem za všetky vaše milodary, hoci som nič nevyhlasoval, z ktorých sa kompletne pokryli všetky náklady. Ďakujem aj všetkým, ktorí sa postarali o zrealizovanie tohto diela.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme č. 551-575. Úprimná vďaka!
  • Na budúcu nedeľu, teda Prvú pôstnu nedeľu, sa koná celoslovenská zbierka na katolícku charitu.
  • Ako aj po minulé roky, Slovenská katolícka charita prosí o spoluprácu pri zbierke Pôstna krabička na pomoc najbiednejším ľuďom v Ugande. Bližšie informácie budú na nástenke, a na mieste pre časopisy si môžete zobrať aj samotnú Pôstnu krabičku, ktorá je pomôckou ako zapojiť do tejto misie aj deti.