Farské oznamy 1.4.2024 - 7.4.2024

Veľkonočná nedeľa „B“
1.4.2024 - 7.4.2024

Pondelok vo Veľkonočnej oktáve 7:30
+ rodičia Mária a Andrej Vnenčákoví, Mária a Michal Galbaví a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu A
+ Rodina Vranovičová, Bubáková a Mária Kovárová  V
+ Vladimír Bokor  A
+ rodičia Porubskí a Ukropcoví, + brat Janko a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu V
Utorok vo Veľkonočnej oktáve 18:00
+ Dušan Ďuriš V
Streda vo Veľkonočnej oktáve 18:00

+ Milan a Michal a + rodina Jurigová a Pavlovičová  A
+ rodičia Bačíkoví, zaťovia a vnuk V
Štvrtok vo Veľkonočnej oktáve 18:00
+ Michal, Jozefína a dcéra Jana Kollárová a za živú rodinu Kollárovú  V
+  Michal Strečanský, rodičia z oboch strán, brat Rudolf, švagor Augustín, sesternica Anka a rodičia a za živú rodinu A
Piatok vo Veľkonočnej oktáve 18:00
+ rodičia Krajčovičoví a Zribkoví, brat Jozef a za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Krajčovičovú V
+ starí rodičia Kleštincoví a Kovačikoví A
Sobota vo Veľkonočnej oktáve 8:00

- Nedeľa Božieho milosrdenstva
Poďakovanie za 60 rokov manželstva  A
+ Rodičia Mária a Jozef Vittekoví, Michal Strečanský, starí rodičia a ostatná zosnulá rodina z oboch strán a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  V
+ Mária a Félix Sobotoví  A
+ manžel Viliam, rodičia Anna a Viliam Jakubcoví, otec Milan Mĺkvy a za živé rodiny Jakubcovú a Mĺkvu  V
  • Vyslovujem úprimné Pán Boh odmeň všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na dôstojnom priebehu osláv veľkonočných sviatkov: kostolníkom, miništrantom, organistom, spevákom pašií i žalmov, dychovej hudbe Rovina, aranžérkam, tým, ktorí upratovali kostoly. Vďaka!
  • Keďže bola zmena času, nastáva aj zmena času večerných svätých omší na 18:00.
  • Dnes po svätých omšiach sa koná veľkonočná farská ofera.
  • Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Keďže však bolo teraz predveľkonočné spovedanie, spovedať budeme v týždni pol hodinu pred svätou omšou.
  • Koná sa aj prvopiatková zbierka trvanlivých potravín a drogérie. Úprimná vďaka!
  • V stredu pozývame deti, pripravujúce sa na prvé sväté prijímanie, na detskú svätú omšu o 18:00 vo Veľkých Kostoľanoch.
  • V tomto týždni sú aj stretnutia birmovancov po svätej omši: DUB vo štvrtok, PEČ v piatok. Kvôli zmene času začínajú cca o 18:45.
  • Viacerí ste sa pýtali, ako je to s birmovaneckou víkendovkou, či je povinná. Už na stretnutí rodičov, ale aj s birmovancami sme hovorili, že je to súčasť prípravy na birmovku. Pri prihlasovaní cez formulár sú pokyny čo robiť, ak daný termín nevyhovuje. Prosíme vás, birmovanci, aby ste sa prihlásili do budúcej nedele, teda do 7.4. Zároveň prosíme vás, milí rodičia birmovancov, ktorí by ste boli ochotní pomôcť s dopravou mladých do Bojničiek, keby ste sa prihlásili v sakristii. Ďakujem, že ste tak už niektorí urobili z vlastnej iniciatívy. Je to i príležitosť vidieť naše Diecézne centrum pre mládež, a teda kde to vlastne naši mladí pôjdu.
  • Ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a farnosti žiakom Dominikovi Kútnemu, Annemárii Purdešovej a Šimonovi Orelovi, ktorí na dekanátnom kole Biblickej olympiády získali 1. miesto a postupujú do diecézneho kola. Ďakujeme!
  • Na budúcu nedeľu, teda na Nedeľu Božieho milosrdenstva, pozývame všetkých do farského kostola na Korunku Božieho milosrdenstva o 15:00. V tento deň, pri splnení obvyklých podmienok, je možné získať za účasť na tejto pobožnosti úplné odpustky.
  • Dávame do pozornosti výnimočný biblický seriál o živote Ježiša Krista s názvom "The Chosen", ktorý začína vysielať TV Noe v sobotu o 20:05 s opakovaním v nedeľu o 17:00. Jeho cieľom je priblížiť Ježiša a jeho posolstvo súčasnému človeku.
  • Katolícke biblické dielo v spolupráci s RKCMBF Univerzity Komenského a ABÚ pre veľký úspech minulého ročníka opäť organizuje Kurz lektorov pre všetkých členov Trnavskej arcidiecézy i všetkých ľudí dobrej vôle. Bude sa konať 13.4.2024 (v sobotu) v priestoroch Arcibiskupského úradu. Treba sa prihlásiť do 7.4. Bližšie informácie sú na plagáte.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme č. d. od 726 po 750.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu od 8:30, prosíme č. d. 19-57.
  • Prajeme požehnané a milostiplné Veľkonočné sviatky!